Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu – relacji z obchodów Jubileuszu 10. rocznicy nadania sztandaru obchodzonego przez III LO w 33. roku istnienia szkoły
https://youtu.be/QmwsvWxXh30https://youtu.be/QmwsvWxXh30

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu – relacji z obchodów Jubileuszu 10. rocznicy nadania sztandaru obchodzonego przez III LO w 33. roku istnienia szkoły
https://youtu.be/QmwsvWxXh30https://youtu.be/QmwsvWxXh30
W dniach 17-19 kwietnia uczniowie klas 2 turystycznej A i 2 medycznej wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Uczniowie odwiedzili Dolinę Kościeliską i Dolinę Strążyską, gdzie towarzyszyła im nieco zimowa aura. Jedną z atrakcji była wizyta w Muzeum Oscypka, w którym baca zapoznał uczniów ze sztuką produkowania oscypków oraz innych tradycyjnych serów góralskich i wspólnymi siłami mieli okazję wytworzyć bundz. Ostatniego dnia po wjeździe kolejką na Gubałówkę uczniowie podziwiali panoramę Tatr.
W dniach 10-11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z funkcjonariuszką Straży Miejskiej Panią Honoratą Bończak. Tematem prelekcji była szeroko pojęta odpowiedzialność karna nieletnich.
W piątek 12 kwietnia uczniowie trzech klas pierwszych wzięli udział w wycieczce do Planetarium Śląskiego w Chorzowie.
Część grupy wzięła udział w zwiedzaniu ekspozycji Geofizyka, gdzie na interaktywnych stanowiskach uczniowie mogli przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkami powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór przenieśli się na chwilę w różne strefy klimatyczne – było zimno jak na Syberii, a potem gorąco i sucho jak na Saharze.
Pozostali uczniowie mieli okazję obejrzeć ekspozycję Astronomia, gdzie znajdowały się interaktywne stanowiska prezentujące zagadnienia związane z astronomią, między innymi lunety, teleskopy czy celostat, a co więcej była możliwość pójścia na spacer wśród gwiazd w okularach 3D.
Na koniec wszyscy wzięli udział w zajęciach dydaktycznych Fascynujący kosmos przeprowadzonych pod sferycznym niebem planetarium. Uczniowie wyruszyli w podróż budującą wyobrażenie o skali Wszechświata i mogli poznać różnorodność obiektów na niebie.W czasie tej lekcji uczestnicy dowiedzieli się, co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym, jak zmierzyć odległości we Wszechświecie i gdzie szukać odległych galaktyk.
Ósmego kwietnia w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy uczniów klas ósmych z Tychów i okolic na Interdyscyplinarnym konkursie matematyczno-przyrodniczym. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 39 uczniów z 10 szkół. Uczniowie w I etapie rozwiązywali test składający się z pytań z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Do II etapu przeszły trzy drużyny z największą liczbą punktów. W tym roku najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Powered by aSc EduPage